Брчко: ЖРК “Јединство” у 1/4 завршнице Купа БиХ!

Рукометашице брчанског “Јединства” настављају са одличном игром и сјајним резултатима.

Брчанске “Амазонке” прије седам дана оствариле су значајну побједу у првој утакмици Купа БиХ. ЖРК “Храсница” из Храснице савладана је убједљиво резултатом 28:49 (11:17). Гошће из Брчког играле су у следећем саставу: Ковачевић, Ђурић, Сврдлан, Пајић 3, Рендић 4, Лукић 6, Сорак 2, Ланцушки 2, Катић 15(1), Недић 1, Петровић 6, Пекић 1(1), Ерић. Седмерци: Храсница 1 од 2, Јединство 2 од 5. Искључења: Храсница 4 минуте, Јединство 6 минута.

У синоћ одиграној узвратној утакмици славила је “Храсница”, резултатом 30:31, али је овај резултат био и више него довољан нашим дамама да наставе такмичење у четвртину финала Купа БиХ. Укупан резултат у двије утакмице на крају је изниосио 70:59, па су “Амазонке” убједљиво прошле даље.

Синоћња утакмица била је одлична прилика да млађе дјевојке играју већи дио времена, и иако нису успјеле одржати резултат постигнут на полувремену, поједине су показале веома добру игру.

ЖРК “Јединство” Брчко – РК “Хрансица” Храсница 30:31 (23:14)

У саставу су биле: Ђурић, Сврдлан, Пајић, Рендић 2, Лукић 4, Сорак, Ланцушки 4, Маркановић, Катић 3, Недић 5, Петровић 7, Пекић 2, Ерић 1, Стевић 2, Ангелов. Седмерци: Јединство без седмераца, Храсница 3 од 3. Искључења: Јединство 4 минуте, Храсница 6 минута.

Уједно, ово је прилика и да најавимо X коло Премијер лиге БиХ које ће се одиграти у суботу, 8. децембра у 15 часова у дворани Економске школе у Брчком.

Наше даме дочекују екипу из Хаџића, а као и обично – “Амазонкама” ће добро доћи наша подршка са трибина. Видимо се!