Program obilježavanja 17. godišnjice Brčko distrikta

Predsjednik Organizacionog odbora obilježavanja 17-godišnjice Brčko distrikta i gradonačelnik Brčkog, Siniša Milić saopštio je na konferenciji za novinare Program ovogodišnje proslave.

Za brojne manifestacije najavljene od 2. do 33. marta i svečanu akademiju 8. marta na Dan distrikta, ove godine biće potrošeno oko 200.000 maraka.

Brojne kulturne, sportske i zabavne  manifestacije i više sadržaja radnog karaktera namijenjeni su svim ukusima i generacijama građana distrikta a uz svečanu akademiju 8. marta u Domu kulture, centralni događaj je tradicionalni koncert 7. marta uveče na Trgu mladih u centru grada, rekao je na konferenciji za novinare gradonačelnik Siniša Milić.

Pogledajte progarm:

2. mart (četvrtak) 

Galerija „Likum“

18.00 sati

Izložba slika sa 8. Likovnih susreta LIS-Talija
4. mart (subota)   

Foaje Doma kulture

10.00 sati

 

 

“Čarolija boja, riječi i zvuka”

U sklopu festivala „Dječija mašta može svašta“, koji se svake godine organizuje u Brčkom, u programu obilježavanja godišnjice Distrikta, bit će održana i ova manifestacija. Ovom prilikom bit će dodijeljene nagrade najboljim literarnim i likovnim stvaraocima brčanskih osnovnih škola.

 

4. mart (subota)   

Sala Ekonomske škole

11.00 sati

Internacionalni karate Ippon kup Brčko 2017

– za takmičare od 5 do 18 godina

Organizuje Karate klub „Ippon“

4. mart (subota)   

Vatrogasni dom

12.00 sati

Voćarstvo u Distriktu

§  Stručno predavanje

§  Izložba 140 godina voćarstva u Brčko distriktu BiH

§  Koktel uz naše voće i brčanske rakije

§  Organizuje Udruženje “Voćni klub”

4. mart (subota) 

Sala Gimnazije

18.00 sati

 

 

 

 

 

Festival

“Dječija mašta može svašta”

Ove godine održava se jedanaesti festival “Dječija mašta može svašta” u okviru manifestacija povodom Dana Distrikta, uz dodjelu nagrade Grand prix za najbolju izvedbu.

Festival na kojem se svake godine traži mjesto više.

 

 

4. mart (subota) 

Hotel „Jelena“

19.00 sati

 

Izbor “Žena godine Brčko distrikta BiH”

Organizuje JP “Radio Brčko”

 

5. mart (nedjelja)

Sala TŠC

10.00 sati

Međunarodni košarkaški turnir za kadete

Organizuje KK “Lavovi”

5. mart (nedjelja)

Sala škole, Ražljevo

12.00 sati

Odbojkaški turnir za mlađe kategorije

U organizaciji OK “Tempo” Ražljevo

5. mart (nedjelja)

Sala Ekonomske škole

12.00 sati

Sjedeća odbojka – Međunarodni turnir

Uz ekipu OKI “Brčko”, koji je standardni premijerligaš BiH, na turniru sudjeluju ekipe iz BiH i susjednih država.

5. mart (nedjelja)

Sport caffe Volley, Trg pravde

21.00 sat

“Noć za džez”

Just Friends – JAZZ Quintet

6. marta (ponedjeljak)

Sala Mjesne zajednice Ražljevo

15.00 sati

Etno-izložba

Prezentuju se tradicionalne narodne nošnje, rukotvorine Ražljeva i okoline, u organizaciji Udruženja “Staro ognjište”, Ražljevo.

7. mart (utorak)

Omladinski centar

10.00 sati

Žene i liderstvo

Edukativni seminar u organizaciji Udruženja “ProAktiv” – Asocijacije mladih za kreiranje i razvoj pozitivnih vrijednosti

7. mart (utorak)   

Trg mladih

21.00 sat

 

 

Koncert benda Miligram

Vokalni solisti Alen i Mili

8. mart (srijeda)

Dom kulture

12.00 sati

Centralna svečanost povodom 17 godina Brčko distrikta BiH
9. mart (četvrtak)

Sala Prve osnovne škole

18.00 sati

Promocija atletike u osnovnim i srednjim školama 

Organizuje Atletski klub “Cross”

10. mart (petak)

Dom kulture

19.00 sati

Koncert voljenom gradu

Izvođači – učenici Osnovne muzičke škole

11. mart (subota)

Sala TŠC

11.00 sati

Međunarodno plesno takmičenje

Škola plesa “Mambo” organizuje međunarodno takmičenje u latinoameričkim i standardnim plesovima i takmičenje školske plesne lige BiH.

11. mart (subota)

Sportska sala Dubrave

18.00 sati

Noć boksa u Brčko distriktu BiH

Revija boksa u organizaciji Kluba borilačkih vještina “Jedinstvo”

 

11. mart (subota)

Dom kulture

19.00 sati

Folklorni koncert

KUD “Ilićka” u saradnji sa KUD “Branko Cvetković” iz Beograda

 

10. mart (petak) 

Polufinalni susreti

17.00 i 19.30 sati

11. mart (subota)

Finalni susret

19.00 sati

Sala Gimnazije

Finale Kupa BiH u ženskoj odbojci

Odbojkašicama ŽOK “Bimal-Jedinstvo” nema premca u BiH. I ovog puta očekujemo da osvoje Kup BiH.

11. mart (subota)

Ispred Gradske vijećnice

09.00 sati

Regionalni susret planinara

Susret planinara i planinarski pohod na Majevicu, u organizaciji

Rekreativno-sportskog kluba Brčko

 

11. mart (subota)

II Osnovna škola (Grčica) 

09.00 sati 

 

Košarkaški turnir za mlađe kategorije

Organizuje KK “Partizan” Brčko

 

11. mart (subota)

Sala Ekonomske škole

11.30 sati

 

Sjedeća odbojka – Turnir

Organizuje Sportsko udruženje invalida Boće

 

 

11. mart (subota) 

Polufinalni susreti

13.30 i 16.30 sati

12. mart (nedjelja)

Finalni susret 

19.30 sati

Sala Gimnazije

Finale Kupa BiH u muškoj odbojci

Odbojkaši “Mladosti” i “Jedinstva” iz Brčkog ugostiće klubove OK “Modriča-Optima” i HOK “Domaljevac”. Nadamo se da će u odmjeravanju sportskog umijeća neki od dva brčanska kluba osvojiti Kup BiH.

 

12. mart (nedjelja)

Sala Ekonomske škole

10.00 sati

 

Turnir u malom fudbalu za juniore

Organizuje KMF “Zdravlje”

 

 

 

13. mart (ponedjeljak)

Foaje Doma kulture

18.00 sati

 

 

Promocija knjiga brčanskih pisaca

Autori: Neda Čajević, Slađana Jovičić i Suada Kovačević

Organizuje Udruženje ljubitelja umjetnosti

 

 

 

(nula49.com)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *