Liga Evrope: Partizan u Albaniji, Arsenal na Marakani

Partizan će igrati sa Dinamom iz Kijeva, Jang Bojsom i Skenderbegom, a Crvena zvezda sa Arsenalom, BATE Borisovim i Kelnom u grupnoj fazi Lige Evrope.

Žrijeb u Grimaldi forumu smestio je šampiona Srbije u grupu B zajedno sa vicešampionima Ukrajine i Švajcarske, ali i sa trećeplasiranim timom prošlogodišnjeg albanskog prvenstva.

Partizan je prošao nešto bolje nego vječiti rival, a svima iz Humske ostaje da se nadaju da će žalba Evropskoj fudbalskoj uniji (UEFA) biti uspješna i da prvi meč neće igrati pred praznim tribinama, zbog incidenata u prethodnom dijelu kvalifikacija.

S druge strane, vicešampion Srbije dobio je daleko teži posao u grupi H, pošto će igrati sa londonskim Arsenalom, petoplasiranim timom u Premijer ligi u sezoni za nama, šampionom Bjelorusije, kao i petoplasiranom ekipom njemačke Bundeslige.

Kao veoma zanimljiva ističe se grupa D, gde su Milan, bečka Austrija, Rijeka i AEK, kao i grupa E gdje su Olimpik iz Liona, Everton, Atalanta i Apolon.

U grupi C su Braga, Ludogorec, Hofenhajm i Basakšehir, dok će skopski Vardar igrati sa Zenitom iz Sankt Peterburga, Real Sosijedadom i Rosenborgom.

Borbe u najmasovnijem evropskom takmičenju startuju 14. septembra i traju do 7. decembra, dok je veliko finale zakazano za naredni maj na stadionu Olimpika iz Liona.

Srbi u Evropi:

Grupa B:

1. Dinamo Kijev

2. Jang Bojs

3. Partizan

4. Skenderbeg

Grupa H:

1. Arsenal

2. BATE Borisov

3. Keln

4. Crvena zvezda

Grupe Lige Evrope:

Grupa A:

1. Viljareal

2. Makabi Tel Aviv

3. Astana

4. Slavija Prag

Grupa C:

1. Braga

2. Ludogorec

3. Hofenhajm

4. Basakšehir

Grupa D:

1. Milan

2. Austrija Beč

3. Rijeka

4. AEK

Grupa E:

1. Olimpik Lion

2. Everton

3. Atalanta

4. Apolon

Grupa F:

1. Kopenhagen

2. Lokomotiva Moskva

3. Šerif Tiraspolj

4. Zlin

Grupa G:

1. Viktorija Plzenj

2. Steaua

3. Hapoel Ber Ševa

4. Lugano

Grupa I:

1. Salcburg

2. Olimpik Marsej

3. Vitorija Gimaraeš

4. Konjaspor

Grupa J:

1. Atletik Bilbao

2. Herta Berlin

3. Zorja Luganjsk

4. Estersund

Grupa K:

1. Lacio

2. Nica

3. Zulte Varegem

4. Vitese

Grupa L:

1. Zenit

2. Real Sosijedad

3. Rosenborg

4. Vardar

Raspored mečeva grupne faze Lige Evrope:

Prvo kolo – 14. septembar

Drugo kolo – 28. septembar

Treće kolo – 19. oktobar

Četvrto kolo – 2. novembar

Peto kolo – 23. novembar

Šesto kolo – 7. decembar

 

 

 

 

 

(glassrpske.com)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *